Nog beschikbare plaatsen: 49
VO-ING– woensdag 30 september 2026 Excursie naar Bij Broeders in Berkel-Enschot en Museum Vondhoeve in Ravels (België)
Er zijn nog plaatsen beschikbaar
Let op: Heb je de link in de nieuwsbrief gebruikt, dan hoef je niet in te loggen. Klik op "Deelnemen" om je in te schrijven.
Let op: De pagina ververst zichzelf. Zie je geen "Deelnemen", gebruik dan F5 of CTRL-R.
Nog heel even en dan kun je je inschrijven!
-
00Dagen
-
00Uren
-
00Minuten
-
00Seconden
Woensdag 30 september 2026 Excursie naar Bij Broeders in Berkel-Enschot en Museum Vondhoeve in Ravels (België)
![]() ![]() ![]() ![]() |
Op woensdag 30 september 2026 heeft de Activiteitencommissie van VO-ING rayon Zuid weer een bijzonder programma voor jullie samengesteld. Gedurende deze dag bezoeken we het familiebedrijf Bij Broeders in Berkel-Enschot en Museum Vondhoeve in Ravels (België). Het vervoer tussen beide locaties wordt verzorgd met een comfortabele touringcar.
De ontvangst vindt plaats in de brasserij van Bij Broeders in Berkel-Enschot, waar ook het ochtendprogramma en de lunch plaatsvinden. Op het ruime parkeerterrein bij de locatie is voldoende parkeergelegenheid beschikbaar. We beginnen de dag met koffie of thee en een heerlijk stuk appeltaart, waarna het ochtendprogramma van start gaat.
Bij Broeders (www.bij-broeders.nl) is een modern familiebedrijf met een eigen boerderij, slagerij, boerderijwinkel en brasserij. Op de boerderij worden ruim 1.000 vleesstieren gehouden volgens het 2-sterren Beter Leven-keurmerk. Er worden verschillende rassen gehouden, waaronder Piemontese, Parthenaise, Blonde d'Aquitaine en Limousine. De dieren beschikken over ruime stallen, een dagelijks vers strobed en een uitgebalanceerd voedingsprogramma.
Na een introductiefilm over het bedrijf maken we met een treintje een rondrit langs de stallen en andere bedrijfsruimten. Tijdens deze rondrit verzorgt boer Broeders zelf de uitleg over het bedrijf en de wijze waarop de dieren worden gehouden. Aansluitend is er gelegenheid om de uitgebreide boerderijwinkel te bezoeken, waar veel producten van het eigen bedrijf verkrijgbaar zijn. Bij Broeders staat bekend om kwaliteit, vakmanschap en gezond eten.
Na de excursie genieten we van een heerlijke lunch in de brasserij.
Na de lunch brengt de touringcar ons naar Museum Vondhoeve te Ravels, net over de Belgische grens. Eigenaar Peer Antonis heeft hier in zijn boerderij en bijbehorende stallen een indrukwekkende verzameling oude gebruiksvoorwerpen en gereedschappen uit vervlogen tijden bijeengebracht. Je vindt er complete werkplaatsen van onder andere de kapper, smid, schoenmaker en boer. Daarnaast zijn verschillende woonvertrekken ingericht, zoals een huiskamer en slaapkamer uit grootmoeders tijd, die voor velen herkenbare herinneringen oproepen.
Ook liefhebbers van oude voertuigen komen volop aan hun trekken. Het museum beschikt over een uitgebreide collectie motorfietsen, bromfietsen, oldtimers en historische brandweervoertuigen. We worden in groepen rondgeleid, waarbij de enthousiaste vrijwilligers veel interessante verhalen vertellen over de collectie en het dagelijks leven van vroeger.
Na dit bezoek brengt de touringcar ons terug naar Bij Broeders, waar we de dag gezellig afsluiten met een borrel en een smakelijke snack.
Programma
09.30 uur – Ontvangst in de Brasserij Bij Broeders
Eindhovenseweg 12, 5056 RP Berkel-Enschot (vlak bij Bierbrouwerij De Koningshoeven – La Trappe). Er is voldoende gratis parkeergelegenheid op eigen terrein.
10.15 uur – Introductiefilm en aansluitend excursie met het treintje door de stallen. De excursie vindt plaats in twee groepen. Terwijl één groep de rondleiding volgt, kan de andere groep de boerderijwinkel bezoeken en/of deelnemen aan een quiz met vragen over onder andere ING. Voor de winnaars zijn leuke prijzen beschikbaar.
12.15 uur – Lunch in de Brasserij.
13.30 uur – Vertrek per touringcar naar Museum Vondhoeve in Ravels.
14.00 uur – Aankomst en rondleiding door Museum Vondhoeve.
16.00 uur – Vertrek per touringcar terug naar Bij Broeders.
16.30 uur – Afsluitende borrel met een smakelijke snack.
17.15 uur – Einde van de excursie.
Praktische informatie
- Maximum aantal deelnemers: 49 personen.
- Aanmelden kan tot en met zaterdag 5 september 2026, 9.00 uur.
- Geef bij je aanmelding eventuele voedselallergieën of dieetwensen door.
- Eigen bijdrage: € 22,50 per persoon.
Let op: In Museum Vondhoeve bevinden zich enkele ruimtes op de zolder die uitsluitend via een trap bereikbaar zijn. Hierdoor zijn deze ruimten minder geschikt voor deelnemers die slecht ter been zijn.
Informatie
Voor nadere informatie over deze excursie kun je contact opnemen met:
Ben Kolsteren
06 54313323
benkolsteren@home.nl
of
Wim Bals
06 54246673
wimbals@ziggo.nl
Organisatie: rayon Zuid
Sluitingsdatum kosteloos annuleren: zaterdag 5 september 2026, 9.00 uur.
Disclaimer
Deelnemers aan enig evenement of activiteit van de VO-ING vrijwaren de VO-ING en haar organisatoren voor schadeaanspraken direct of indirect voortvloeiende uit hun deelname aan een VO-ING activiteit.
De VO-ING aanvaardt geen enkele aansprakelijkheid voor schade en/of letsel. De deelnemers aan de activiteit(en) doen zulks geheel voor eigen rekening en risico.
Je kunt tot de sluitingsdatum voor inschrijven kosteloos annuleren. Na die datum zijn er kosten door de vereniging gemaakt en is kosteloos annuleren niet meer mogelijk.
Hou daar rekening mee als je deelneemt aan een activiteit!




